وکیل طلاق توافقی با کمترین هزینه و زمان در تهران و کرج

وکیل پایه یک دادگستری - وکیل برای طلاق توافقی

در طلاق توافقی بنویسیم زوجه مهریه را بذل کرد یا ابراء؟

طلاق توافقی و آنچه که در کشور شایع است توافق زوجین بر سر جدایی و طلاق در قالب طلاق خلع است یعنی زن مالی از مهریه و یا غیر آن را و لو اندک در قبال طلاق بذل می کند. این که مقدار بذل چه باشد وابسته به توافق زوجین است چه بسا که زن همه مهریه را در ازای طلاق بذل کرده باشد. اما اگر زن دوشیزه یا یائسه نباشد می تواند در ایام عده به آنچه بذل کرده و اصطلاحا "مابذل" گفته می شود رجوع کند و برای عده کثیری از آقایان این موضوع دغدغه می باشد.

دو راهکار برای آن وجود دارد یکی این که – اگر قاضی شعبه رسیدگی کننده بپذیرد – در دادنامه نوشته شود که زوجه حق رجوع به ما بذل را از خود ساقط کرده است که البته بعضی از قضات به دلیل یک نظر فقهی که ماهیت رجوع به "مابذل" را حکم می داند و نه حق از نوشتن جمله مذکور خودداری می کنند. اما بهتر این است نوشته شود  که زوجه ذمه زوج را نسبت به باقی مانده مهریه – به غیر از آنچه قرار است به زوجه پرداخت شود – براء (بری) می کند و مثلا ده هزار ریال در قبال طلاق خلع بذل می کند.

مطالبی که گفته شد حاصل سال ها تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی و خاصه پرونده های طلاق توافقی است که توسط وکیل طلاق توافقی متخصص انجام شده است.


وکیل جهت طلاق توافقی       09122547699 – 44033677

جمعی از وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا با بیش از 12 سال سابقه وکالت حرفه ای با تخصص های گوناگون گرد هم آمده اند و آماده ی ارایه خدمات تخصصی اعم از مشاوره حقوقی و قبول وکالت در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانوادگی و قراردادها می باشند.
ساعت کار دفتر شنبه تا چهارشنبه 10 صبح الی 20 عصر می باشد.
مشاوره تلفنی - برای هر نفر یک سوال - رایگان است اما برای وکالت یا مشاوره حضوری با تلفن های دفتر تماس حاصل کنید تا با توجه به فوریت های حقوقی، نزدیکترین وقت مشاوره برای شما تعیین گردد.

آدرس:
تهران- فلکه دوم صادقیه -آیت اله کاشانی- نرسیده به مهران- پلاک 91 ساختمان مهر- طبقه 4 واحد 13

تلفن تماس:
44963487 -44033677
09122547699
09127923611

وب سایت اصلی گروه وکلای پارسای با مجموعه ای از دانستنی های حقوق خانواده:
http://parsaylawyers.com
Designed By Erfan Powered by Bayan